הרשמו כמנויים
מידע עיסקי
יעוץ משכנתאות
משרד הפנים
עיריות
מנהל מקרקעי ישראל
רשם המשכונות
רשם החברות
טאבו רשם המקרקעין
צילום היתר בניה
צילום היתר בנייה (אם קיים) מתיק עירייה
x0
x0
קופון הנחה
חבילת נסחי טאבו
חמישה נסחי טאבו במחיר מוזל
44% הנחה
173 ₪
רק
 130
קופון הנחה
חבילת דוחות משכונים
5 דוחות משכונים לצפייה ישירה.
6% הנחה
342 ₪
רק
 320
קופון הנחה
חבילת דוחות מידע עסקי
דו"ח מידע עסקי - לקבל החלטות נכונות בתחילת כל התקשרות עסקית
5% הנחה
423 ₪
רק
 400


צילום היתר בניה - נא למלא את פרטי הנכס
מידע כללי
שאלות ותשובות
מדריכים
היתר בניה
בקשה לצילום היתר בניה בעירייה
היתר בניה - ניתן ע"י הועדה המקומית לתכנון ובנייה. כל בקשה להרחבה הריסה או שינוי בנכס מצריך היתר בניה ייעודי, בהיתר הבניה ניתן למצוא את תשריט (הגרמושקה) של הנכס, לגרמושקה מצורף מסמך ובו פירוט הבקשה שמאושרת ע"י הוועדה המקומית. בהיתר בניה ניתן לקבל את פרטי האדריכל המגיש את הבקשה, את פרטי הנכס המקורי ואת השינויים המתבקשים על ידי בעליו.
תשריט בניין
יש להשוות בין התשריט בנין לתיק הקיים ברשות המקומית
מהו תשריט? תשריט של נכס מקרקעין הרשום בלשכת רישום המקרקעין (טאבו)

חשוב מאד לדעת כי כדאי לבדוק את התשריט בניין גם בטאבו וגם ברשות המקומית וזאת מכוון{[form:1450|שתשריט בטאבו]} מתייחס לרישום הזכויות, הבעלות בנכס, ותשריט בעירייה יכול להיות שונה, במקרה בו בוצע שינוי בדירה ואז ניתן לדעת האם יש היתר בניה, וזאת מכוון שלא תמיד העדכון בוצע בטאבו.
1.
מהו היתר בניה?
+
היתר בניה - ניתן ע"י הועדה המקומית לתכנון ובנייה. כל בקשה להרחבה הריסה או שינוי בנכס מצריך היתר בניה ייעודי, בהיתר הבניה ניתן למצוא את תשריט (הגרמושקה) של הנכס, לגרמושקה מצורף מסמך ובו פירוט הבקשה שמאושרת ע"י הוועדה המקומית. בהיתר בניה ניתן לקבל את פרטי האדריכל המגיש את הבקשה, את פרטי הנכס המקורי ואת השינויים המתבקשים על ידי בעליו.
2.
מהו היטל השבחה?
+
היטל השבחה מוטל מכח חוק התכנון והבניה על בעל או חוכר של מקרקעין. שיעור ההיטל הנו 50% מההשבחה שנוצרה בנכס. השבחה היא עליית השווי של מקרקעין כתוצאה מאחת מ-3 הסיבות הבאות אישור "תוכנית" - לדוגמא במגרש בשטח 350 מ"ר ניתן לבנות 260 מ"ר בנוי, לאחר שינוי בתב"ע (תוכנית בינוי עיר) חדשה הוגדלו זכויות הבינוי וניתן לבנות שטח בנוי גדול יותר חלה השבחה עקב הגדלת זכויות הבניה. ולכן יש לשלם את 50 אחוז מערך ההשבחה שנוצרה. מתן הקלה - לדוגמא זכויות הבניה במגרש של 500 מ"ר הנן 25 אחוז כלומר ניתן לבנות 125 מ"ר בנוי, בתהליך של הקלה הועדה המקומית אישרה לבנות ב 10 אחוזים נוספים כלומר עוד 50 מ"ר בנוי ולכן חלה השבחה במקרקעין ויש לשלם 50 אחוז מערך ההשבחה שנוצר. התרת שימוש חורג - לדוגמא כאשר נכס מאושר בהיתר לדירת מגורים ונעשה בו שינוי ייעוד לתחום אחר ,מספרה מרפאה וכיוצ' כתוצאה מהתרת שימוש חורג מהיעוד המקורי של הנכס נעשה השבחת הנכס חל עליו היטל השבחה. היטל השבחה מוטל מכח חוק התכנון והבניה על בעל או חוכר של מקרקעין. שיעור ההיטל הנו 50% מההשבחה שנוצרה בנכס. השבחה היא עליית השווי של מקרקעין כתוצאה מאחת מ-3 הסיבות הבאות אישור "תוכנית" - לדוגמא במגרש בשטח 350 מ"ר ניתן לבנות 260 מ"ר בנוי, לאחר שינוי בתב"ע (תוכנית בינוי עיר) חדשה הוגדלו זכויות הבינוי וניתן לבנות שטח בנוי גדול יותר חלה השבחה עקב הגדלת זכויות הבניה. ולכן יש לשלם את 50 אחוז מערך ההשבחה שנוצרה. מתן הקלה - לדוגמא זכויות הבניה במגרש של 500 מ"ר הנן 25 אחוז כלומר ניתן לבנות 125 מ"ר בנוי, בתהליך של הקלה הועדה המקומית אישרה לבנות ב 10 אחוזים נוספים כלומר עוד 50 מ"ר בנוי ולכן חלה השבחה במקרקעין ויש לשלם 50 אחוז מערך ההשבחה שנוצר. התרת שימוש חורג - לדוגמא כאשר נכס מאושר בהיתר לדירת מגורים ונעשה בו שינוי ייעוד לתחום אחר ,מספרה מרפאה וכיוצ' כתוצאה מהתרת שימוש חורג מהיעוד המקורי של הנכס נעשה השבחת הנכס חל עליו היטל השבחה.
3.
האם תמיד יש היתר בניה?
+
אם הוגשה בקשה לרשות המקומית לקבלת היתר בניה עפ"י חוק הבניה והתכנון האזורי. הבקשה להיתר כולל כל המפות ונתוני מגיש הבקשה דהיינו המהנדס האדריכל ובעל הנכס יהיו מתוייקים בתיק הבניין של הנכס המבוקש.
מדריך היטל השבחה
היטל השבחה  היטל השבחה מוטל מכח חוק התכנון והבניה על בעל או חוכר של מקרקעין. שיעור ההיטל הנו 50% מההשבחה שנוצרה בנכס. השבחה היא עליית...
היטל השבחה
היטל השבחה מוטל מכח חוק התכנון והבניה על בעל או חוכר של מקרקעין. שיעור ההיטל הנו 50% מההשבחה שנוצרה בנכס. השבחה היא עליית השווי של מקרקעין כתוצאה מאחת...
כללי קטגוריות שירותים מדריכים
ראשי<
תקנון<
שחזור הזמנה<
תמיכה מרחוק<
מי אנחנו<
מדיניות פרטיות<
הצהרת נגישות<
טאבו - רשם המקרקעין<
רשם המשכונות<
מנהל מקרקעי ישראל<
עיריות<
לקנות דירה<
רשם החברות<
משרד הפנים<
יעוץ משכנתא<
מידע עסקי<
רשם החברות<
רשם המשכונות / שיעבוד רכב<
תשריט בניין<
דוח מידע עסקי CheckId<
תמ"א 38<
נסח טאבו לפי כתובת<
תשריט בניין לפי כתובת<
איתור בעלי חברות ברשם החברות<
בדיקת רקע על שוכרים<
תעודת התאגדות באנגלית<
דוח עמותה CheckId<
נסח טאבו<
אישור זכויות<
צילום שטר<
דוח מידע עסקי<
דוח נכסים לפי ת.ז<
איתור כתובת (מען)<
נסח חברה באנגלית<
דוח מידע אישי CheckId<
דוח משכונים<
בדיקת מועמד למשרה<
תקנון מוסכם / מצוי<
שינוי שם בנכס<
מינהל מקרקעי ישראל<
מדריך ללקיחת משכנתא<