מידע עיסקי
יעוץ משכנתאות
משרד הפנים
עיריות
מנהל מקרקעי ישראל
רשם המשכונות
רשם החברות
טאבו רשם המקרקעין
מדריך משכנתא בריבית פריים

מדריך משכנתא בריבית פריים

מי אוהב משכנתא בריבית פריים?
משכנתא בריבית פריים היא אולי הריבית הפופולארית ביותר בעת לקיחת משכנתא. מתי כדאי לקחת משכנתא בריבית פריים וממה יש להיזהר.אם ביקרתם כבר את פקיד המשכנתאות בבנק או במוסד פיננסי אחר במטרה לקבל הצעה למשכנתא, בוודאי אתם כבר מכירים את המונח משכנתא בריבית פריים. 

משכנתא בריבית פריים היא ריבית המשקללת שני משתנים: ריבית בנק ישראל ומרווח אותו גובים הבנקים העומד על 1.5 אחוז. לכן משכנתא בריבית פריים היא משכנתא שגובה ההחזר בה משתנה בהתאם לריבית בנק ישראל בתוספת 1.5 אחוז. סביר להניח שהבנק יציע לכם משכנתא בריבית פריים פחות אחוז או שבריר אחוז מסוים. כפי שבוודאי שמתם לב, משכנתא בריבית פריים אינה מושפעת מהאינפלציה (המכונה גם מדד). למעשה היא מושפעת ממנה בצורה עקיפה, אולם לצורך החישוב הישיר של ההחזר החודשי למי שנטל משכנתא בריבית פריים אין משמעות למדד המפורסם מדי חודש.  גם יתרת הקרן (של ההלוואה) אינה צומחת בהשפעת המדד. יתרון נוסף של משכנתא בריבית פריים הוא שאין עמלת פירעון מוקדמת כאשר רוצים לפרוע את יתרת ההלוואה.

ריבית הפריים מושפעת מריבית בנק ישראל

חשוב לזכור כי משכנתא בריבית פריים מושפעת מריבית בנק ישראל וזו יכולה לעלות או לרדת. הוועדה המוניטארית של בנק ישראל שבראשה עומד נגיד הבנק, קובעת את גובה הריבית וכך שולטת בהיצע הכסף במשק. לא ניכנס כאן לעומק השיקולים שהנגיד והמועצה שוקלים, רק נצביע על הקשר בין מצבו של המשק - שגשוג או מיתון, ולהשפעת הנעשה בעולם וגובה הריביות במדינות אחרות על גובה ריבית בנק ישראל. מה שחשוב לזכור הוא שלא קל לזהות את מגמות הריבית, ועוד יותר קשה לקבוע מה תהיה עלות משכנתא בריבית פריים עתידית, אפילו בטווח זמן של חודשים על אחת כמה וכמה מספר שנים קדימה.כאן טמונה עיקר הסכנה בעת לקיחת משכנתא בריבית פריים, מלאה או חלקית . בשנים האחרונות התרגלנו לריבית נמוכה מאוד שעומדות על אחוזים בודדים. אולם ריבית בנק ישראל יכולה גם לעלות - בעשור הנוכחי היא אף נגעה בכ- 10 אחוזים, וכל עליה שכזו תביא לזינוק חד של אחוזים רבים בגובה ההחזר החודשי של משכנתא בריבית פריים.

למי כדאי לקחת משכנתא בריבית פריים?

מאחר וכיום עלות משכנתא בריבית פריים היא נמוכה, היא כדאית במיוחד למי שמסוגל להחזיר סכומי כסף ניכרים בתקופה קצרה יחסית, או שמשתחרר לו סכום כסף גדול בתקופה הקרובה. למי שאינו עונה לקריטריונים הללו, מומלץ בכל זאת ליהנות מתנאים ייחודיים אלו: למשל לקחת חלק מהמשכנתא במסלול משכנתא בריבית פריים, אולם לשמור על שולי ביטחון סבירים למקרה שיחול זינוק בגובה הריבית.

צרו עמנו קשר על מנת לקבוע פגישה עם אחד המומחים שלנו.

ייעוץ בקבלת משכנתא - נא למלא את הפרטים הבאים
נא למלא את הפרטים שלך ומומחה בתחום ייצור קשר
1
מ 1
אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
כללי קטגוריות שירותים מדריכים
ראשי<
תקנון<
שחזור הזמנה<
תמיכה מרחוק<
מי אנחנו<
מדיניות פרטיות<
טאבו - רשם המקרקעין<
רשם המשכונות<
מנהל מקרקעי ישראל<
עיריות<
לקנות דירה<
רשם החברות<
משרד הפנים<
יעוץ משכנתא<
מידע עסקי<
רשם החברות<
רשם המשכונות / שיעבוד רכב<
תשריט בניין<
דוח מידע עסקי CheckId<
תמ"א 38<
נסח טאבו לפי כתובת<
תשריט בניין לפי כתובת<
איתור בעלי חברות ברשם החברות<
בדיקת רקע על שוכרים<
תעודת התאגדות באנגלית<
נסח טאבו<
אישור זכויות<
צילום שטר<
דוח מידע עסקי<
דוח נכסים לפי ת.ז<
איתור כתובת (מען)<
נסח חברה באנגלית<
דוח מידע אישי CheckId<
דוח משכונים<
תקנון מוסכם / מצוי<
שינוי שם בנכס<
מינהל מקרקעי ישראל<
מדריך ללקיחת משכנתא<