הרשמו כמנויים
מידע עיסקי
יעוץ משכנתאות
משרד הפנים
עיריות
מנהל מקרקעי ישראל
רשם המשכונות
רשם החברות
טאבו רשם המקרקעין
מדריך גוש וחלקה
מה המשמעות של גוש וחלקה

מדריך גוש וחלקה

מה המשמעות של גוש וחלקה?

גוש וחלקה מספר הגוש החלקה והתת חלקה אלה המספרים שבגינם ניתן לקבל זיהוי מדויק של נכס מסוים. הגוש מראה את כל מתחם בנינים מסוים (מה שאומר שייתכן מאד כי מספר בנינים יהיו קשורים עם אותו מספר גוש). החלקה מראה את אותו בנין ספציפי אותו אנו מחפשים (עפ"י המספר ברחוב עצמו). והתת חלקה מראה את מספר הדירה ( לא בהכרח)
בעת ביצוע רישום נכס (מגרש) בפנקס הבתים המשותפים, בהגשת המסמכים בלשכת המפקחת לרישום כבית משותף ניתנים מספרי התת חלקות עפ"י תוכניות בנין. מה שאומר שבעת הרישום המספרים ניתנים עפ"י קומות או לחילופין על עפ"י צדדי הבנין. ועל כן לא בהכרח מי שגר בדירה מס' 4 יהיה רשום כתת חלקה 4.
  

חשיבות לרישום נכסים בטאבו

קיימת חשיבות לרישום נכסים בטאבו

1. חשוב לדעת כי כאשר הדירה רשומה בטאבו כל התהליכים הקשורים בדירה חל מקבלת משכנתא וכל תהליך משפטי אחר יהיה מהיר יותר וקל יותר, הן במהלך קניית הדירה לקונים והן במהלך מכירת הדירה למוכרים,

2. כמו כןדירות הרשומות בטאבו ערכן גדול יותר מדירות שאינן רשומות. בדירות חדשות אותן אנו קונים מקבלן - הקבלן מחוייב לבצע את תהליך הרישום ולסיימו תוך תקופת זמן מוגדרת. וכל זאת כמובן חייב להיות מצוין בחוזה רכישה.

פרטים לאיתור דרך קבלת "נסח הטאבו"

פרטים אשר ניתן לאתר דרך קבלת "נסח הטאבו" 1. האם הנכס רשום בבעלותי או שעדיין מופיע כבעלות של מוכרי הנכס והזכויות שלי מופיעות עדיין כהערת אזהרה. 2. האם הנכס רשום בטאבו או ברשות אחרת. 3. האם הנכס עצמו מופיע כבית משותף (מה שאומר שהוא רשום בפנקס הבתים המשותפים) ועל כן קיימת תת חלקה בגינה שמי מופיע. 4. גודל הנכס כפי שהוא מופיע בטאבו (בדר"כ גודל נטו). 5. האם קיימים עיקולים/שיעבודים והערות נוספות על הנכס... 6. במידה וקיים תקנון מוסכם בין הדיירים, קיימת הערה בנסח בגין קיומו. 7. במידה וקיימות הצמדות לנכס הן יופיעו בנסח.(חניה, רכוש משותף, גג וכו') 8. חכירה על הנכס כולל את תאריך סיומה.
 

איתור גוש וחלקה
1
מ 1
אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
כללי קטגוריות שירותים מדריכים
ראשי<
תקנון<
שחזור הזמנה<
תמיכה מרחוק<
מי אנחנו<
מדיניות פרטיות<
הצהרת נגישות<
טאבו - רשם המקרקעין<
רשם המשכונות<
מנהל מקרקעי ישראל<
עיריות<
לקנות דירה<
רשם החברות<
משרד הפנים<
יעוץ משכנתא<
מידע עסקי<
רשם החברות<
רשם המשכונות / שיעבוד רכב<
תשריט בניין<
דוח מידע עסקי CheckId<
תמ"א 38<
נסח טאבו לפי כתובת<
תשריט בניין לפי כתובת<
איתור בעלי חברות ברשם החברות<
בדיקת רקע על שוכרים<
תעודת התאגדות באנגלית<
דוח עמותה CheckId<
נסח טאבו<
אישור זכויות<
צילום שטר<
דוח מידע עסקי<
דוח נכסים לפי ת.ז<
איתור כתובת (מען)<
נסח חברה באנגלית<
דוח מידע אישי CheckId<
דוח משכונים<
בדיקת מועמד למשרה<
תקנון מוסכם / מצוי<
שינוי שם בנכס<
מינהל מקרקעי ישראל<
מדריך ללקיחת משכנתא<