הרשמו כמנויים
מידע עיסקי
יעוץ משכנתאות
משרד הפנים
עיריות
מנהל מקרקעי ישראל
רשם המשכונות
רשם החברות
טאבו רשם המקרקעין
מדריך לנסח טאבו
המדריך לניתוח פרטים בנסח טאבו

מדריך לניתוח פרטים בנסח טאבו

בכדי להבין את כל המינוחים הקיימים בנסח הטאבו ריכזנו כאן מספר הסברים על הנסח. בחלקו העליון של הנסח מופיעים הנתונים המזהים (גוש חלקה) של הנכס, אותם נתונים אשר הוזמנו במהלך ההזמנה. מיד מתחת לפרטים המזהים ניתן לראות את גודל השטח, ואת בעליו. כל ההערות המופיעות בנסח שייכות לביצוע רישומים על הנכס. להלן כל הנתונים אשר ניתן לצפות בהם בנסח טאבו.  האם הנכס רשום בבעלותי או שעדיין מופיע כבעלות של מוכרי הנכס והזכויות שלי מופיעות עדיין כהערת אזהרה. האם  הנכס רשום בטאבו או ברשות אחרת. אם הנכס עצמו מופיע כבית משותף (מה שאומר שהוא רשום בפנקס הבתים המשותפים) ועל כן קיימת תת חלקה על הבעלות הרצויה. גודל הנכס כפי שהוא מופיע בטאבו (בדר"כ גודל נטו). האם קיימים עיקולים/שיעבודים והערות נוספות על הנכס... במידה וקיים תקנון מוסכם בין הדיירים קיימת הערה בנסח בדבר קיומו. במידה וקיימות הצמדות בנכס הן מופיעות בנסח (חניה, רכוש משותף, גג, זיקת הנאה... במידה וקיימת חכירה על הנכס ניתן לראות אם קיימת ואת תאריך סיומה

לשכת רישום המקרקעין

טאבו הוא שם או כפי שכולם מכנים אותו "לשכת רישום המקרקעין" ,ברכישת דירה עלינו לעבור מספר תהליכים ובסיומם מקבלים את המסמך האחרון שמעיד שאנו בעלי הדירה המסך הסופי הינו "נסח הטאבו." הנסח עצמו מכיל את כל הפרטים על הנכס ועל כן ניתן לכנותו "תעודת הזהות של הנכס" ניתן לראות את פרטיו, מיקומו, עיקולים, משכנתאות, הפקעות ,ירושה, זכויות וכל נושא אחר הנוגע למצבה המשפטי של הדירה.

למען הסר ספק:
לא כל הנכסים בארץ סיימו את תהליכי הרישום ונמצאים בטאבו. נכסים רבים רשומים ברשויות שונות כגון: מינהל מקרקעי ישראל, חברות משכנות (עמידר, חלמיש וכו...)

מהות הנסח

בנסח הטאבו נוכל לראות למעשה את "תעודת הזהות של הנכס" את פרטיו, מיקומו, עיקולים, משכנתאות, הפקעות ,ירושה, זכויות וכל נושא אחר הנוגע למצבה המשפטי של הדירה. חשוב לציין שלא כל הדירות בארץ סיימו את תהליך הרישום וחלק מהנכסים רשומים בחברה המשכנת או במנהל מקרקעי ישראל ועדיין לא נרשמו בטאבו.

חשיבות הרישום בטאבו

חשיבות הרישום בטאבו הינה בכך שכאשר הדירה רשומה בטאבו כל התהליכים הקשורים בדירה החל מקבלת משכנתא וכל תהליך משפטי אחר יהיה מהיר יותר וקל יותר הן במהלך קניית הדירה לקונים והן במהלך מכירת הדירה למוכרים,כמו כן דירות הרשומות בטאבו ערכן גדול יותר מדירות שאינן רשומות.בדירות חדשות אותן אנו קונים מקבלן - הקבלן מחוייב לבצע את תהליך הרישום ולסיימו תוך תקופת זמן מוגדרת.חשיבות הרישום בטאבוהינה בכך שכאשר הדירה רשומה בטאבו כל התהליכים הקשורים בדירה החל מקבלת משכנתא וכל תהליך משפטי אחר יהיה מהיר יותר וקל יותר הן במהלך קניית הדירה לקונים והן במהלך מכירת הדירה למוכרים, כמו כן דירות הרשומות בטאבו ערכן גדול יותר מדירות שאינן רשומות. בדירות חדשות אותן אנו קונים מקבלן - הקבלן מחוייב לבצע את תהליך הרישום ולסיימו תוך תקופת זמן מוגדרת

 

נסח טאבו - רגיל - אנא הזן את הפרטים הבאים
אין לך את פרטי הגוש והחלקה?
הזמן כאן נסח לפי כתובת
1
מ 1
אין במידע הנ"ל משום תחליף לייעוץ משפטי והכוונה ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם גורם מוסמך העוסק בתחום בטרם תחילת כל פעולה או קבלת כל החלטה . הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות .
כללי קטגוריות שירותים מדריכים
ראשי<
תקנון<
שחזור הזמנה<
תמיכה מרחוק<
מי אנחנו<
מדיניות פרטיות<
הצהרת נגישות<
טאבו - רשם המקרקעין<
רשם המשכונות<
מנהל מקרקעי ישראל<
עיריות<
לקנות דירה<
רשם החברות<
משרד הפנים<
יעוץ משכנתא<
מידע עסקי<
רשם החברות<
רשם המשכונות / שיעבוד רכב<
תשריט בניין<
דוח מידע עסקי CheckId<
תמ"א 38<
נסח טאבו לפי כתובת<
תשריט בניין לפי כתובת<
איתור בעלי חברות ברשם החברות<
בדיקת רקע על שוכרים<
תעודת התאגדות באנגלית<
דוח עמותה CheckId<
נסח טאבו<
אישור זכויות<
צילום שטר<
דוח מידע עסקי<
דוח נכסים לפי ת.ז<
איתור כתובת (מען)<
נסח חברה באנגלית<
דוח מידע אישי CheckId<
דוח משכונים<
בדיקת מועמד למשרה<
תקנון מוסכם / מצוי<
שינוי שם בנכס<
מינהל מקרקעי ישראל<
מדריך ללקיחת משכנתא<